Turkuazoo - Pedagog Mehmet Teber

728x90 AdSpace

Turkuazoo

Dün uzun süredir beklediğim bir gündü. Hafta içi yoğun geçmişti. Evime, eşime ve çocuklarıma yeterli kadar vakit ayıramamıştım. Hafta içi Turkuazoo'nun da açıldığını görünce dedim ki "Evdekilere bir süpriz yapayım."

Kardeşim Mesutların da bize gelmesi ile çıktık yola ve Bayrampaşa İkea'nın yanında yer alan Turkuazoo'ya gittik. Turkuazoo Türkiye'nin ilk ve tek aynı zamanda en büyük de akvaryumu. Turkuaz ve zoo kelimelerinin birleşmesinde oluşuyor ismi. Zoo hayvanat bahçesi demek. Turkuazı ise zaten biliyoruz.

Yarım saatlik bir beklemenin ardından içeri girdik. Çeşit çeşit balıkları büyük akvaryumlarda izlemek, vatozlara, deniz yıldızlarına dokunmak oldukça keyifliydi. Özellikle de Ahsen için.

Ahsen'in sağ yanağına balık, sol yanağına ise deniz yıldızı çizdirip devam ettik gezmeye.Akvaryumun can alıcı noktası tabi ki 80 m. uzunluğundaki tüneli. Bu camdan tünelde adeta okyanus dibindesiniz gibi bir hisse kapılıyorsunuz. Üzerinizden köpekbalıkları ve dev vatozlar geçerken, rengarenk balıklar yanınızda dans ediyor.

Tünel sonunda içinde dalgıçların olduğu yine devasa akvaryumlar var. Çıkışta köpekbalığı ve vatoz yumurtaları ile karşılaşmak ie harika.

Ahsen ve biz olduka eğlendik. Ahsen'in ufkunun bir adım daha açıldığını söyleyebilirim. Evdeki ölen balığının aynısı akvaryumda görünce oldukça sevindi. Çünkü balığı arkadaşları ile oynamaya oraya gelmişti.

Dİnlenmek ve deniz dibinin güzelliklerine tanık olmak için gitmenizi mutlaka öneririm.


Fiyat mı? Kişi başı fiyatı 25, çocuk 18, bizim gibi 4 kişilik bir aile grubu ise 75 TL. Ahsen mi? O 0-3 yaş grubunda olduğu için ücretsiz.
Turkuazoo Reviewed by Mehmet Teber on 10/25/2009 Rating: 5 Dün uzun süredir beklediğim bir gündü. Hafta içi yoğun geçmişti. Evime, eşime ve çocuklarıma yeterli kadar vakit ayıramamıştım. Hafta i...

Hiç yorum yok:

HTML kodu kullanarak yazılan yorumlar onaylanmaz.

Yorumlarınızı yazarken menüden "Anonim"i seçiniz. Yoruma ad soyadınızı yazabilirsiniz.

Eğer bir Gmail hesabınız var ise, menüden "Google hesabı"nı oturum açıp seçebilirsiniz.

Menüden Adı/URL seçeneği ile, adınızı ve e postanızı yazabilirsiniz.