Çocuklarda Ramazan Ayında Olumlu Hatıralar Bırakmak Gerekir - Pedagog Mehmet Teber

728x90 AdSpace

Çocuklarda Ramazan Ayında Olumlu Hatıralar Bırakmak Gerekir

Moral FM’de yayınlanan Pedagojik Bakış programında konuşan Uzman Psikolog Mehmet Teber, Ramazan ayında çocuklara nasıl davranılması gerektiğini ve çocukların dünyasında Ramazan algısını nasıl şekillendirmek gerektiğini anlattı.

Hatice Kübra Tongar’ın sorularını cevaplayan Teber, Ramazan ayını çocuklarla birlikte geçirmek gerektiğini söyledi. "Çocuklarda Ramazan ayı içinde olumlu hatıralar bırakmak gerekir." diyen Pedagog Teber, "Ramazan çocuk içinde beklenen, özlenen bir ay haline getirilmeli." ifadesini kullandı. Ailelerin Ramazan ayı öncesinde çocuklarına bu ayı anlatmaları gerektiğini vurgulayan Teber, sahur teravih, iftar gibi kavramları anlatıp zihinsel bir hazırlık süreci başlatmanın önemli olduğunu kaydetti. Teber, "Somut hazırlıklara da şahit olan çocuk, evin düzeni yemek saatleri farklılığı ya da yapılabilecek süslemelerle bile çocuklar aynı duyguyu yaşayabilir. Çocukların oluşturduğu iftar sofraları kurulabilir. Çocuklarımızla Ramazan etkinlikleri yapılabilir." tavsiyesinde bulundu.

Ramazan ayının çocukları cami ile tanıştırmak için güzel bir zaman dilimi olduğunu ifade eden Teber, "Özellikle teravih namazlarına götürülen çocukların cemaatin büyüklüğünü görmesi açısından çok faydalı olacaktır. Çocuğun o havayı hissetmesi çok değerlidi." dedi.


Çocuklarda Ramazan Ayında Olumlu Hatıralar Bırakmak Gerekir Reviewed by Mehmet Teber on 8/04/2013 Rating: 5 Moral FM’de yayınlanan Pedagojik Bakış programında konuşan Uzman Psikolog Mehmet Teber, Ramazan ayında çocuklara nasıl davranı...

Hiç yorum yok:

HTML kodu kullanarak yazılan yorumlar onaylanmaz.

Yorumlarınızı yazarken menüden "Anonim"i seçiniz. Yoruma ad soyadınızı yazabilirsiniz.

Eğer bir Gmail hesabınız var ise, menüden "Google hesabı"nı oturum açıp seçebilirsiniz.

Menüden Adı/URL seçeneği ile, adınızı ve e postanızı yazabilirsiniz.