Eğitimler - Pedagog Mehmet Teber

728x90 AdSpace

Eğitimler


Mehmet Teber çocuk psikolojisi, eğitim bilimleri, iletişim, psikoloji ve motivasyon alanlarında günümüze kadar birçok eğitim vermiştir. Bu eğitimler 2-4 gün olarak düzenlenmiş eğitimlerdir. Hali hazırda Mehmet Teber yoğun olarak Çocuk Psikolojisi ve Oyun Terapisi alanında eğitimler vermektedir. Bu eğitimler aşağıdaki gibidir:

Oyun Terapisi Eğitimi-Giriş Düzey
Bu eğitimin amacı katılımcıları oyun terapisi ile tanıştırmak, oyunun iyileştirici gücünü bizzat kendi üzerlerinde deneyimleyerek fark etmelerini sağlamak ve oyunu iyileştirme amaçlı kullanabilmelerini sağlamaktır. Çocuk Merkezli, Deneyimsel ve Gelişimsel Oyun Terapisi ile Kum Terapisi, Kukla Terapisi, Theraplay, Sanat Terapisi, Terapötik Öyküler, İyileştirici Oyunlar temel eğitim başlıklarıdır. Eğitim 4 gündür.

Çocuk Dünyası ve Çocuk Psikolojisi
Bu eğitim sonrasında katılımcılar çocuk gelişim dönemleri, çocuk psikolojinin önemli kavramları, çocukların doğru eğitilmesi konularında bilgi edinecektir. Çocukta bağlanma, ayrışma, kişilik, duygu gelişimi gibi alanlarla çocukta özgüven, sorumluluk, mahremiyet, sınır eğitimi gibi başlıklar ele alınacaktır. Eğitim 4 gündür.

Çocuk Psikopatolojisi
Bu eğitim sonrasında katılımcılar çocuklarda görülen psikolojik sorunlar hakkında bilgi sahibi olacaklar ve danışmanlık merkezine müracaat eden çocuklarda hangi psikopatalojilerinin bulunduğunu ayırt edebileceklerdir. Dikkat Eksikliği Hiperaktivite, Kaygı Bozuklukları, Konuşma Bozuklukları, Duygu Durum Bozukluları, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar ve Dışa Atım Bozuklukları ele alınacaktır. Eğitim 4 gündür.

Çocuklarda İlk Görüşme
Bu eğitimde katılımcılar bir saatlik bir sürede çocuk ve ailesi ile nasıl görüşme yapılacağı konusunda bilgi sahibi olacaklardır. Aileden öykü almak, çocukla ilk değerlendirme görüşmesi yapmak, çocuğu değerlendirmede projektif testlerden yararlanmak, çocukta var olan psikopatalojiye karar vermek, uygun terapi yöntemine karar vermek gibi konulara değinilecektir. Eğitim 4 gündür.

Anne-Babalar için İyileştirici Oyun (Filial Terapi)
2-10 yaş arası çocukları olan ebeveynlerle yapılan, 10 haftalık bir eğitim programıdır. Ebeveynlere çocukları ile doğru diyalog kurmanın yolları ile birlikte evde çocuklarla iyileştirici gücü olan oyunların nasıl oynanacağı öğretilmektedir.

Öğretmenler için Çocuk Psikolojisi Eğitimi
Bu eğitimde amaç, çocukların dünyasına yolculuk yapmak, onların dünyayı hangi gözle gördüğünü deneyimlemektir. Çocukları tanımak, onlarla iyi ilişki kurabilmek, çocuk sorunlarına doğru yaklaşabilmek gibi birçok alanda öğretmeni zenginleştirmeyi hedeflemektedir. Eğitim 2 gündür.

Öğretmenler için Temel Pedagoji Eğitimi
Öğretmenlere yönelik sınıf yönetimi, çocuk psikolojisi, sorunlu davranışlarla baş etme, çocuklara kalıcı davranış kazandırma, çoklu zeka, öğrenme stilleri gibi bir çok konuyu içeren, öğretmenleri okula, sınıfa hazırlayan ve temel öğretmenlik becerilerini güçlendiren bir eğitimdir. Eğitim 4 gündür.

Etkili İletişim Eğitimi
İletişim hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Gün içinde insanlarla kullandığımız iletişim becerilerini basit tekniklerle zenginleştirmek mümkündür. Bu eğitim iki ana alan olan muhatabını anlama ve kendini ifade etme alanında katılımcıların becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Dinleme becerileri, beden dilini ve dili etkili şekilde kullanma, ikna psikolojisi gibi bir çok alt başlıktan oluşmaktadır. Eğitim 4 gündür.

Eğitimler Reviewed by SNMZ on 1/03/2018 Rating: 5 Mehmet Teber çocuk psikolojisi, eğitim bilimleri, iletişim, psikoloji ve motivasyon alanlarında günümüze kadar birçok eğitim vermiştir. B...