Hayat Amacı - Pedagog Mehmet Teber

728x90 AdSpace

Hayat Amacı

Mind Key   
Tüm kişisel gelişim kitapları der ki, insanın bir hayat amacı olmalı. Bu amaç iki cümleyi geçmemeli. Bu amaç insanın bu dünyada ne için yaşadığını tanımlamalı. Mehmet Teber’in hayat amacını aşağıdaki cümle özetlemektedir:

"Türkiye’de ve tüm dünyada çocukların anlaşılmasına ve daha iyi bir şekilde eğitilmesine hizmet etmek. Bu nedenle toplumun, özellikle ebeveynlerin ve öğretmenlerin ve ruh sağlığı çalışanlarının farkındalığını arttırmak için çalışmalar yapmak.”

Bu nihai amaca ulaşmak için 2008 yılında Ahenk Psikoloji’nin, 2011 yılında Pedagoji Derneği’nin kurucuları arasında yer almıştır. Türkiye’nin birçok ilinde eğitimler, seminerler ve konferanslar düzenlemiştir. Mehmet Teber aynı amaç uğruna 5 kitap ve yüzlerce makale yayınlamıştır. Birçok medya programına katılmış ve birçok röportaja imza atmıştır. 

Bu amaca ulaşmak için nihai hedefinde Milli Eğitim Bakanı olmak ve Türkiye ve dünyada örneklenecek bir eğitim modeli geliştirmek de bulunmaktadır.  
Hayat Amacı Reviewed by kozmik bilmece on 12/25/2016 Rating: 5 Mind Key    Tüm kişisel gelişim kitapları der ki, insanın bir hayat amacı olmalı. Bu amaç iki cümleyi geçmemeli. Bu amaç insanın bu dün...