Kitaplar - Pedagog Mehmet Teber

728x90 AdSpace

Kitaplar

Sınav Terapileri (2009) 
Mehmet Teber’in ilk kitabıdır. C Planı Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Mehmet Teber’in dershanelerde çalışırken sınava hazırlanan öğrencilere yaptığı danışmanlık seanslarının kayıtlarını içermektedir. Şu ana kadar 10 baskı yapmıştır ve Türkiye’de sınavlara hazırlık alanında en çok satan kitaplardan biridir. Sınava hazırlanan öğrencilere danışmanlık yapan, eğitimciler, rehber öğretmenler ve anne-babalar için bir başucu kitabıdır. “İçimden ders çalışmak gelmiyor”, “Çalışıyorum, çalışıyorum olmuyor”, “Sınavda çok heyecanlanıyorum” gibi birçok öğrenci sorununa etkili çözümler önermektedir. Sınava hazırlanan öğrenciler için oldukça önemli bilgiler içermektedir. 

İncelemek veya satın almak için tıklayınız

Çocuk Eğitiminde İdeal Anne-Baba (2009) 
Mehmet Teber’in ikinci kitabıdır. C Planı Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Mehmet Teber’in anne-babalara rehberlik edecek temel bilgileri ele aldığı bir kitaptır. Çocuk eğitimi için bir başlangıç kitabıdır. Çocuk eğitiminde en temel ilkelere ve temel yapılan yanlışlara yer vermektedir. Yayınlandığı günden bu yana basit dili ve açık örnekleri nedeni ile ilgi görmüş ve 10 baskı yapmıştır. 

İncelemek veya satın almak için tıklayınız

Profesyonel Öğrenci (2010) 
Mehmet Teber’in Sosyolog İsmail Öz ile birlikte kaleme aldığı 3. kitabıdır. Kişisel gelişim alanındaki uzun çalışmalarının özeti olan bir kitaptır. Sınav ülkesi Türkiye’de profesyonel bir sınav kazanıcısı olmanın esaslarını ele alan; pozitif düşünme, zaman yönetimi, hedef belirleme, planlı çalışma gibi birçok konuyu öz bir şekilde öğrencilere ve sürekli öğrenci kalanlara aktaran bir kitaptır. Sınav Terapileri ile birlikte sınava hazırlananların, eğitim koçlarının başucu kitabıdır.  

İncelemek veya satın almak için tıklayınız

Mutluluk Terapileri (2014) 
Mehmet Teber mesleğinin ilk yıllarında kişisel gelişim ve motivasyon odaklı çalışmıştır. Bu çalışmalarının topladığı kitapların ardından çocuk eğitimi alanına yönelmiştir. Çocuk eğitimi üzerine kitap yazmayı düşünürken fark etmiştir ki, anne-babalar mutsuz olduktan sonra onlara çocuk eğitimini anlatmanın hiçbir faydası yok. Mutsuz olan insana bir şey öğretmek mümkün değil. Bu nedenle işin temel taşı olarak mutluluğu görmüş ve araştırmalarını bu alana yönlendirmiştir. Çeşitli dinler, öğretiler ve bilimsel araştırmalar ışığında mutluluğa giden yolun nereden geçtiğini bu kitapta bir öykü kurgusu içinde ele almıştır. Hayy Kitap’tan yayımlanan kitap, 2. baskısını yapmıştır. 

İncelemek veya satın almak için tıklayınız

Annenin Ruh Halleri (2015) 
Mehmet Teber mutluluğu ele alan kitabının ardından annelerin ruh haline odaklanmıştır. Çünkü iyi bir anne olmanın yolu olarak annenin kendisini ve keşfetmesi gerektiğini fark etmiştir. Yerli ve yabancı birçok kaynağın taranmasının ve binlerce anne ile yapılan görüşmenin ardından annelik psikolojisini kaleme almıştır. Kız bebekten evli kadına; evli kadından anneye giden yolda anneliğin nasıl inşa olduğunu ortaya koymuştur. Annelerin kendini tanımasını sağlayan ve onlarda derin anlaşılmışlık hissi oluşturan kitap, Hayy Kitap’tan çıkmıştır. 2. baskısını yapmıştır. 

İncelemek veya satın almak için tıklayınız

Kitaplar Reviewed by kozmik bilmece on 12/25/2016 Rating: 5 Sınav Terapileri (2009)  Mehmet Teber’in ilk kitabıdır. C Planı Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Mehmet Teber’in dershanelerde çalışı...